معماری
خانه / دانلود / دانلود فونت کاتب اتوکد + آموزش نصب

دانلود فونت کاتب اتوکد + آموزش نصب

دانلود فونت کاتب اتوکد + آموزش نصب

دانلود فونت کاتب برای اتوکد

چگونه در autocad بدون مشکل فارسی بنویسم؟

شاید تا به حال به مشکل چاپ فونت فارسی در اتوکد برخورده باشید و حروف فونت نرم افزار اتوکد به صورت ناخوانا به نمایش در آمده است. راه حل این مشکل خیلی ساده ست. با معمارفا همراه باشید تا خیلی سریع و به راحتی این مشکل را برطرف کنیم.

یکی از کمبودهای نرم افزارهای شرکت autodesk عدم امکان فارسی نویسی در این نرم افزارها می‌باشد، بنابراین از آنجایی که در تمامی نقشه ها نیاز به نوشتن کلمات و جملاتی به زبان فارسی داریم، لازم است تا به طریقی این مشکل برطرف شود. پر استفاده ترین روش برای فارسی نویس در نرم افزار اتوکد، استفاده از فارسی نویس کاتب می‌باشد. اکنون می توانید نسخه پیشرفته کاتب را که شامل مجموعه ای از ۱۳۵ فونت کاتب می باشد، دانلود کنید.

دانلود رایگان فونت کاتب برای اتوکد:

فونت کاتب

حجم فایل: ۲٫۶۶ MB

رمز فایل: memarfa.com

(با حروف کوچک)

روش نصب فونت فارسی برای اتوکد همانند روش نصب فونت انگلیسی است. کافیست فونت ها را در مکان مناسب قرار دهید و اتوکد را ببندید و دوباره باز کنید. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

  • پس از دانلود کردن فایل بالا، آن را باز کرده (با رمز: memarfa.com) و هز آنچه در پوشه font آن وجود دارد داخل پوشه font اتوکد (C://program Files/Autodesk/autocad 20../font) ریخته و فایل Kateb.lsp را به پوشه Support اتوکد (C://program Files/Autodesk/autocad 20../support) میریزیم.

فایل فونت کاتب

  • نرم افزار اتوکد را باز کرده و از طریق منوی Tools و گزینه Load applications فایل Kateb.lsp را لود کنید. (یا می توانید متن appload را تایپ کرد و اینتر بزنید تا منو باز شود.)

appload

  • یک Text style با نام دلخواه و با یکی از فونت های موجود در پوشه font (که در بالا دانلود کردید) بسازید؛ با ذکر این نکته که حتما تیک Backwards را بزنید. (آموزش ساخت Text style)

Kateb-memarfa

  • با تایپ کردن دستور kateb و فشردن Enter، متن فارسی دلخواه خود را تایپ کنید.

در صورت هر گونه پرسش می توانید از بخش نظرات در قسمت پائین نوشته استفاده نمائید.

نگارنده: حامد محمدپور

معمارفا ، مرجع مهندسی ایران
www.MemarFa.com

درباره ی حامد محمدپور

همچنین ببینید

Require An Occupation Writer To Accomplish The Work For You? This Really Is Just How he is found by you

Require An Occupation Writer To Accomplish The Work For You? This Really Is Just How …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس